UČILI JSME SE VENKU

V úterý byla budova 1. stupně nezvykle tichá. Všichni žáci od první do čtvrté třídy se celé dopoledne učili v přírodě. Ráno si vyzkoušeli cvičný požární poplach a za chvilku už se přesunuli do parku i blízkého lesa.

Prvňáčci šli po fáborcích, sbírali bodlinky pro ježky, běhali, zpívali a tvořili geometrické tvary. Další sbírali přírodniny a z nich pak skládali písmenka, která už se naučili. Třetí skupina spojila poznávání stromů a jejich plodů s opisem slov i nakupováním v obchodě. Proběhli se také za slabikami a slovy.

Všechny tři druhé třídy si dnešní vyučování vylepšily o „Den bílé hole“, který se slaví 15. října. Kromě všech vyučovacích předmětů si vyzkoušeli v praxi  jaké to je, když nevidí. V lese je čekal vodicí pes a několik slepeckých aktivit včetně hry Goalball a Braillova písma.

Starší děti ze třetích tříd se věnovaly orientaci v krajině, práci s mapou a busolou i určování světových stran. Někteří žáci plnili úkoly na připravené stezce lesem, sbírali přírodniny a ty pak využili v doplňovačkách z češtiny. Nezapomněli ani na sportovní výkony ve vytrvalostním běhu.

Skupina čtvrťáků se přesunula nejdál a stali se z nich zvířecí rekordmani –odhadovali délku skoku různých živočichů, měřili a pak taky hodně skákali. Spojili tak matematiku, sport a přírodovědu.