T-Mobile olympijský běh

Ve středu 19. června se poprvé zapojila ZŠ Svatoplukova do sportovní akce T-Mobile olympijský běh, kterou organizuje Český olympijský výbor jako oslavu základních olympijských hodnot radost z úsilí, fair play, respekt k druhým, snaha vyniknout a rovnováha těla, vůle i mysli. Důležitým poselstvím této akce je také ukázat dětem, že sportovat je normální.

Ve spolupráci s oddílem orientačního běhu SKI-OB Šternberk byly připraveny 2 orientační tratě – zvlášť pro 1. stupeň a zvlášť pro 2. stupeň. Mnozí žáci získali své první zkušenosti s orientací v terénu podle mapy, odměnou pro každého byla účastnická medaile a diplom.

Podle předem daného časového harmonogramu přicházely do Tyršových sadů postupně všechny třídy kromě třeťáků, kteří měli poslední lekci plavání, a deváťáků, kteří se aktivně zapojili do organizace pomáháním na startu, v cíli, hlídáním kontrol nebo jako doprovod mladších spolužáků z 1. a 2. tříd.