Ocenění z Olomouckého bienále 2024 putuje také našim žákům

V pondělí 21. 10. 2024 v 17:00 proběhne v Uměleckém centru Konviktu Univerzity Palackého slavnostní vernisáž prestižní soutěžní přehlídky výtvarné a literární tvorby žáků a studentů škol a školských zařízení olomouckého regionu.

Tato přehlídka se koná v Olomouci vždy jednou za dva roky a je výsledkem snažení žáků, studentů a pedagogů na poli uměleckém.

Je skvělé, že odborná porota z množství děl vybrala na tuto výstavu také práce našich žáků. A nejen to. V pondělí si žák Vojtěch S. z pátého ročníku odveze Čestné uznání za soubor autorských fotografií v kategorii 4.-6.třída ZŠ a gymnázií. Kolektiv šesti žáků z 9.B, v kategorii 7.-9. tříd ZŠ a gymnázií, rovněž získává Čestné uznání za landartový projekt Pohádková vrba naší školní zahrady.

Všem oceněným žákům velice gratulujeme a všechny milovníky umění zveme na pondělní slavnostní vernisáž v divadelním sále olomoucké univerzity, kde mimo jiné proběhne projekce krátkých autorských animovaných filmů. Letos je výstava součástí olomouckého programu Design days 2024.

Mgr. Vendula Kastnerová