e- Twinning opět na naší škole

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do mezinárodní spolupráce prostřednictvím platformy e-Twinning.

E – Twinning podporuje online spolupráci žáků a učitelů mateřských, základních a středních škol v rámci Evropy i mimo ni. Ta probíhá nejčastěji formou eTwinningového projektu, během kterého dvě nebo více škol z různých zemí realizují za pomoci digitálních technologií vzdělávací aktivitu na dálku.

V našem případě se jedná o projekt World Eco Friends do nějž je zapojeno 18 škol ze 14 zemí Evropy ( Francie, Německo, Chorvatsko, Řecko, Itálie atd. ) i mimo ni (USA, Indie, Jordánsko, Maroko).

Cílem projektu je vzbudit v žácích větší zájem o prostředí, ve kterém žijí a seznámit se s kulturou partnerských zemí.

Zatím jsme se zvládli vzájemně představit, najít a nahrát zvířecí idiomy v českém a anglickém jazyce či si zahrát online „únikovku“ Tu si můžete vyzkoušet i vy v následujícím odkazu: https://view.genially.com/66c0629e0ba9f60682ae7fab/interactive-content-escape-game-20242025

Jelikož se jedná o celoroční projekt, tak nás čeká ještě hodně práce. Aktuálně se věnujeme představení naší školy a našeho města ostatním partnerům.  Kromě toho se také zapojíme do Codeweek, což je Evropský týden programování, který má za cíl zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému.